FAKT, RMF FM i Polska Agencja Prasowa - o sukcesie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie reprezentowanej przez Arkadiusza Szulc oraz adwokata Mateusza Nowickiego z Nowickiwojtaszek.pl

Dnia 23 stycznia 2024 roku przed Sądem Okręgowym w Olsztynie, zapadł prawomocny wyrok 11 lat pozbawienia wolności dla Zbigniewa G., który poruszając się ulicami Olsztyna ze średnią prędkością 174 km/h, doprowadził do wypadku drogowego w wyniku którego śmierć na miejscu poniosło młode rodzeństwo Sebastian W. i Weronika W. Rodzinę poszkodowanych reprezentowali adwokat Mateusz Nowicki oraz adwokat Kinga Wojtaszek. 

- "Wyrok uznajemy za sprawiedliwy. Wymiar sprawiedliwości stanął na wysokości zadania. Gratulacje również dla Prokuratora Szulca, z którym wspólnie walczyliśmy o jak najwyższy wymiar kary dla sprawcy. Ten człowiek spędzi 11 lat w więzieniu. Sąd orzekł niemalże maksymalną karę za przestępstwo którego się dopuścił.  Oskarżony miał szczęście, że dopuścił się czynu w 2021 roku. Teraz, po zmianie prawa - groziłoby mu aż 20 lat pozbawienia wolności. Ponadto Zbigniew G., już nigdy nie usiądzie za kierownicą samochodu. Został pozbawiony tego przywileju dożywotnio przez Sąd. Rodzina pogrążona w żalu i smutku, przyjęła wyrok z satysfakcją" - przekazał Mecenas Mateusz Nowicki w komunikacie prasowym do mediów.

O wyroku szeroko rozpisywały się ogólnopolskie Media.

Polska Agencja Prasowa:

"Jedyne co widzę w zachowaniu oskarżonego, to rozgoryczenie faktem, że tę osobę dotyka ten wypadek, on niemalże czuje się pokrzywdzony, że jego życie legło w gruzach (...). Jeśli on uważa, że jest pokrzywdzony, to nie jest dobry człowiek, powinien przemyśleć swoje życie" - mówił pełnomocnik rodziny zabitego rodzeństwa Mateusz Nowicki.

https://www.pap.pl/aktualnosci/ta-tragedia-zyla-cala-polska-w-wypadku-zginelo-rodzenstwo-prokurator-...

Radio Olsztyn:

Pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, czyli brata rodzeństwa, adwokat Mateusz Nowicki zwrócił uwagę na społeczne znaczenie wyroku, który zapadł w tej sprawie.

"Wymiar sprawiedliwości musi wykazywać się odwagą społeczną. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za piractwo i jazdę pod wpływem alkoholu czy innych środków zmieniających świadomość. Dopóki będą utrzymywały się niskie wyroki w takich sprawach, dopóty takie tragiczne wypadki będą miały miejsce."

https://radioolsztyn.pl/sprawca-smiertelnego-wypadku-w-olsztynie-prawomocnie-skazany/01738753

Więcej o tym tragicznym wypadku i zapadłym prawomocnym wyroku:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/ulicami-miasta-pedzil-jak-szaleniec-przez-niego-zginelo-rodzenstwo/myvetp8

https://www.rmf24.pl/regiony/olsztyn/news-rodzenstwo-zginelo-w-wypadku-jest-prawomocny-wyrok-sadu,nId,7287080#crp_state=1

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/olsztyn-utrzymany-wyrok-11-lat-wiezienia-dla-sprawcy-tragicznego-wypadku-na-ul-baltyckiej,519257.html

https://www.pap.pl/aktualnosci/sad-zdecydowal-11-lat-wiezienia-i-areszt-dla-sprawcy-wypadku-w-ktorym-zginelo

D
ziękujemy!